راههای افزایش سرعت رشد ناخن

راههای افزایش سرعت رشد ناخن

بزرگ کردن ناخن همیشه‌ یکی از رازهای زیبایی بوده‌ و ظرافت خاصی به‌ دست بانوان عطا می­کرده‌ است. اگرچه‌ استفاده‌ از ناخن­های مصنوعی آسانتر به‌ نظر می­رسد اما ناخن­های مصنوعی به‌ آسانی قابل تشخیص هستند و ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند.

شما می­توانید با استفاده‌ از مواد طبیعی ناخن­های خود را رشد داده‌ و آنها را تقویت کنید.

فرمول افزایش رشد ناخن­ها

اگر با پوست میوه‌هایی مانند سیب، موز یا پرتقال ناخن­های خود را بمالید رشد ناخن­های شما افزایش میابد. تنها دوماه استفاده‌ی مدام از پوست میوه‌ برای داشتن ناخنی قوی و رشد یافته‌ کافی است.

افزایش رشد ناخن بوسیله‌ی لیمو و کربنات

مواد لازم:

  • یک قاشق چایخوری کربنات
  • سه‌ قاشق چایخوری لیموی له‌ شده‌

کربنات را با لیموی له‌ شده‌ ترکیب کنید و روی ناخن خود بمالید. اجازه‌ دهید سه‌ دقیقه‌ روی ناخن شما بماند و سپس ناخن خود را بشویید. این ترکیب ناخن شما را تقویت کرده‌ و از احتمال شکسته‌ شدن آن می­کاهد.

ناخن­ها چگونه‌ سریعتر رشد می­کنند؟

اگر دستان شما با آب زیاد سر و کار دارند حتما پس از اتمام کار آنها را خشک کنید و به‌ آنها مرطوب کننده‌ بزنید. استون و پولیش ناخن را خشک و ضعیف می­کنند. با مرطوب کردن مداوم ناخن آنها را قویتر کنید.

پس از شست و شوی دست فورا ناخن­ها را خشک کنید. اگر این کار را انجام ندهید ناخن­های شما فورا نرم و شکننده‌ می­شوند. برای محافظت بیشتر از ناخن­ها و دست­ها حتما هنگام کار با شوینده‌های مختلف از مایع دستشویی استفاده‌ کنید.

استون باعث نازک شدن ناخن­ها می­شود. حتما از استونی استفاده‌ کنید که‌ حاوی الکل نباشد. پس از پاک کردن پولیش حتما دست خود را به‌ خوبی بشویید.

توجه: اگر از پولیش مرتبا استفاده‌ کنید هوا به‌ ناخن نمی­رسد و باعث می­شود که‌ ناخن­­های شما ضعیف تر و زشت تر شوند. پولیش نباید در هفته‌ بیش از دو روز روی ناخن بماند تا مانع از تنفس ناخن نشود.

اگر در هنگام شکل دهی به‌ ناخن­ها به‌ آنها حالت گرد بدهید رشد آنها را افزایش خواهید داد.