ماسک­های طبیعی نرم کننده‌ی مو

ماسک­های طبیعی نرم کننده‌ی مو

اشخاصی که‌ از سفتی و بدحالتی مو رنج می­برند در هنگام حالت دادن به‌ مو دچار مشکلات جدی می­شوند. عدم مراقبت درست از موها و تغذیه‌ نامناسب آنها ممکن است باعث بدحالتی و زشتی موها شده‌ و از عمر آنها بکاهد. اما با استفاده‌ از دستورالعمل­ها و ماسک­های طبیعی که‌ در ادامه‌ی این مطلب به‌ تشریح آنها پرداخته‌ایم می­توانید مویی سالم، نرم و حالت پذیر پیدا کنید.

روغن زیتون و عسل برای مو

مواد لازم:

۲ قاشق سوپ خوری عسل

۳ قاشق سوپ خوری روغن زیتون بسیار تازه‌

عسل و روغن زیتون را با استفاده‌ از قاشق چوبی خوب با هم مخلوط کنید و مقدار کمی از آن را به‌ رستنگاه تا انتهای موهای خود بمالید. حال یک حوله‌ی تمیز را در اب گرم فرو کرده‌ و پس از بیرون آوردن خوب بچلانید. سر خود را با این حوله‌ی گرم خوب بپوشانید و ۳۰ دقیقه‌ صبر کنید. حالا با آب گرم سر خود را بشویید. اگر این کار را هفته‌ای یک بار انجام دهید موی شما سرزنده‌ و نرم خواهد شد.

چای سیجانی، عرق نیشکر و زرده‌ی تخم مرغ

مواد لازم:

۴ قطره‌ چای سیجانی

۱ عدد زرده‌ی تخم مرغ

۱ قاشق عرق نیشکر( از عطاری میتوانید تهیه نمایید)

ابتدا زرده‌ی تخم مرغ را با استفاده‌ از چنگال در درون یک ظرف خوب هم بزنید. حالا مواد دیگر را اضافه‌ کرده‌ و بار دیگر هم بزنید. سر خود را خوب بشویید تا کاملا تمیز شود. اکنون سر را با این ترکیب خوب ماساژ دهید. سر خود را با یک پارچه‌ی کشی خوب بپوشانید و ۱۵ دقیقه‌ صبر کنید و در آخر موی خود را با استفاده‌ از یک صابون طبیعی بشویید. این کار را هفته‌ای دو بار تکرار کنید تا به‌ نتیجه‌ی مطلوب دست یابید.

پیشنهادهایی برای نرم کردن مو:

  • ماسک­های مو را به‌ مدت ۱۵ روز هر هفته‌ یک بار استفاده‌ کنید.
  • اجازه‌ دهید موی شما خود به‌ خود خشک شود؛ اگر عجله‌ دارید از سشوار در کمترین درجه‌ی ممکن استفاده‌ کنید.
  • نرم کننده‌ای که‌ استفاده‌ می­کنید باید خوب مو را تغذیه‌ کند و به‌ رطوبت آن بیفزاید. نرم کننده‌ را به‌ موی خود بزنید و سپس با یک شانه‌ی نرم موهای خود را شانه‌ کنید.
  • موی خود را حداکثر هر سه‌ روز یک بار بشویید و از شستن هر روزه‌ی مو اجتناب کنید زیرا این کار باعث سفت شدن و بدحالت شدن موها می­شود.
  • در انتخاب شامپوی سر وسواس زیادی به‌ خرج بدهید.